Analýza nákupního koše

Datum konání 23. 5. 2019, od 09:00 do 16:00
Místo konání Školicí centrum Controller Institut PALMOVKA, Praha 8
Cena 7 900 Kč
pro členy asociace CAFIN a pro více osob z jedné společnosti platí sleva 13%

Informace o kurzu

Cílem kurzu je pochopit a následně umět prakticky použít data miningovou metodu asociační pravidla, která je známa především díky analýze nákupního koše. Představíme si základní míry zajímavosti, které charakterizují získaná asociační pravidla. Analýzu budeme provádět ve dvou moderních, cloudových platformách.

Obsah tréninku

1. úvod do deskriptivního (popisného) data miningu
2. úvod do asociačních pravidel – principy, použití, vhodná data, typické úlohy
3. základní parametry úlohy asociačních pravidel - míry zajímavosti
4. seznámení s webovým nástrojem BigML
5. příprava dat pro analýzu nákupního koše
6. vlastní analýza, vliv nastavení měr zajímavosti na výstup
7. interpretace výsledných pravidel
8. ukázka analýzy v dalších nástrojích (EasyMiner)
9. případová studie, samostatná práce na vhodných datech

Cílová skupina

Kdokoliv, kdo má zájem se naučit používat tuto poměrně specifickou metodu. Její použití se však neomezuje pouze na analýzu nákupního koše, asociační pravidla je možné využít pro téměř libovolný dataset, ve kterém chceme objevit skryté vztahy a zákonitosti.

Místo konání:

Školicí centrum Controller Institut PALMOVKA
Voctářova 5, Praha 8
mapa

Kontakt

Telefon: +420 226 211 694
E-mail: info@controlling.cz
www: www.controlling.cz

Cesta

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).

David Chudán

Vysoká škola ekonomická v Praze

Absolvent fakulty Informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze, kde rovněž vystudoval postgraduální studium. Řešitel mnoha interních projektů a rovněž dvou evropských projektů (Openbudgets.eu a LOD2). Působí jako lektor data miningových kurzů (zkušenosti s nástroji Rapid Miner, Weka, SAS Entrerprise Miner, BigML), a rovněž kurzů business intelligence v nástroji PowerBI. Na VŠE vyučuje kurzy Metody zpracování informací, Úvod do dobývání znalostí z databází a magisterský předmět Dobývání znalostí z databází.

Ing. Vladimír Sirotek

Ředitel rozvoje produktu a služeb, Dotykačka ČR s.r.o.

Vystudoval finanční inženýrství a fyzikálně chemické modelování na ZČU v Plzni. Pracovní dráhu nastartoval jako statistik ve společnosti Hay Group, vyzkoušel si i pozici lektora kurzů od agentury Tutor a následně působil na obchodní pozici ve firmě Aimtec. V roce 2012 začal pracovat pro největšího výrobce alkoholických nápojů v ČR - ve společnosti Stock Plzeň-Božkov působil téměř 5 let na různých pozicích (komerční controlling, business analytik, konzultant), kde zavedl proces pro vyhodnocování promočních aktivit, zabýval se tvorbou firemních plánů, zvyšováním profitability, cenotvorbou a rozvojem CRM. V roce 2016 vstoupil do startupu s pokladními a inventurními systemy v oblasti gastronomie, kdy měl na starosti finanční řízení a business development. Aktuálně ve společnosti Dotykačka řídí rozvoj datových služeb a produktu pro širokou klientelu.

7. 11. 2019, Praha 8
7 900 Kč