Zpracování dat v SQL

Od MS Excel k analýze dat pomocí SQL

Datum konání 19. 5. 2020, od 09:00 do 16:00
Místo konání Školicí centrum Controller Institut, Praha 8
Cena 7 900 Kč
pro členy asociace CAFIN a pro více osob z jedné společnosti platí sleva 13%

Informace o kurzu

Baví Vás analyzovat data, ale MS Excel Vám přestává stačit? Chcete pracovat s větším množství dat, chcete automatizovat svoji práci, nebo Vám v tabulkových editorech začíná být těsno z jiného důvodu?
Potom je přechod k jazyku SQL tou správnou volbou. V tomto kurzu Vám ukážeme, že postupy, které používáte pro analýzu dat v MS Excel, jsou dobře použitelné i v prostředí databází. Zjistíte, jak jednoduše můžete přejít od IF, VLOOKUP a kontingenčních tabulek ke skriptování. Využijeme Vašich
znalostí práce v tabulkovém editoru a naučíme Vás psát SQL kód, kterým získáte výsledky rychleji a efektivněji.

Obsah tréninku

  • Osvěžení a sjednocení znalostí tabulkových editorů
  • Kontingenční tabulky a získání dat z nich
  • Výhody používání těchto operací v databázi: objemy, rychlost, replikovatelnost
  • Od tabulkového editoru k SQL
  • Výpočet nových sloupců: podmínky a typy hodnot
  • Funkce pro práci s časem, datem, čísly a textem
  • Spojování tabulek „vedle“ sebe
  • Zapisování tabulek „pod“ sebe
  • Ověření existence záznamu v jiné tabulce: sub-query a EXIST
  • Klouzavý průměr a ostatní window functions

Cílová skupina

Analytici, kteří se chtějí „odpíchnout“ od používání tabulkového editoru a začít analýzou dat skrze programování, a dále kdokoliv, kdo chce začít s programováním a stavět při tom na svých dosavadních znalostech tabulkového editoru. Předpokládáme znalost kontingenčních tabulek, filtrů a funkce
vlookup (svyhledat).

Místo konání:

Školicí centrum Controller Institut
Voctářova 5, Praha 8
mapa

Kontakt

Telefon: +420 226 211 694
E-mail: info@controlling.cz
www: www.controlling.cz

Cesta

Autem: příjezd z centra přes Rohanské nábřeží a pokračovat do ulice Voctářova kolem Kauflandu, který bude po pravé straně nebo přes Holešovickou tržnici a Libeňský most naproti Kauflandu odbočit doleva na Voctářovu ulici. Další možná cesta je přes Holešovičky odbočit směr Bulovka a dolů kolem Libeňského zámečku a opět do ulice Voctářova. Sídlo naší společnosti je v budově DOCK One naproti Metrostavu.

MHD: metro linka B nebo tramvají 1, 14, 16, 25 na zastávku Palmovka případně tramvají 10 zastávka Divadlo pod Palmovkou, odtud se vydejte pěšky po ulici Zenklova směr Libeňský zámek a u Divadla pod Palmovou odbočte doleva do ulice Koželužská. Na konci této ulice uvidíte budovu DOCK One, kde je sídlo naší firmy. DOCK One je naproti budovy Metrostavu. Informace o spojích MHD naleznete zde: http://spojeni.dpp.cz

1) Nejlépe přijeďte metrem a auto nechte na záchytných parkovištích.
2) Zaparkujte v Kauflandu, kde máte zaručené parkovací místo - první 2 hodiny zdarma, poté 50 Kč za každou započatou hodinu.
3) Zaparkujte na parkovacích zónách, upozorňujeme, že jsou brzy plné. Cena parkování je od 20 Kč/hod. Doporučujeme využít aplikaci nebo web pro parkování www.parkujvklidu.cz. Parkovat můžete na smíšených (fialových) zónách a při využití aplikace můžete i na modrých (lokaci naleznete na přiložené mapce).

Vojtěch Filipec

Data Science, Twisto payments a.s.

Datový vědec specializující se na prediktivní metody. Jeho akademické vzdělání v jaderné fyzice je doplněno dlouholetými zkušenostmi s řízením a statistickým modelováním úvěrového rizika finančních institucí (KB, Erste Bank Group, BAWAG). Několik let působil jako interní konzultant pro kvantitativní metody ve farmaceutické firmě MSD a od roku 2017 pomáhá fin-techové společnosti Twisto vytěžovat data za účelem prevence rizik.